110-87-310-41-001101 Preci-Dip DIP Socket 10pin
Symbol Micros:
P10P preci-dip
Case : Rys.P10P preci-dip
2x5pin; THT; pitch 2.54mm, bushing, gold plated contacts; 1A; row spacing: 7.62mm; tin plated pins; eqiv. DIP10
Parameters
| Number of pins: | 10 |
| Manufacturer: | PRECI-DIP |
| Current: | 1A |
| Width [mm]: | 7,62mm |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Type: | DIP |
Manufacturer:: PRECI-DIP
Manufacturer part number: 110-87-310-41-001101
Case style: Rys.P10P preci-dip
External warehouse:
82 pcs.
| Quantity of pcs. | 41+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2290 |
| Number of pins: | 10 |
| Manufacturer: | PRECI-DIP |
| Current: | 1A |
| Width [mm]: | 7,62mm |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Type: | DIP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols