DS1002-01-2x3V13-JK CONNFLY Precision socket
Symbol Micros:
P2x03SIP
Case : Rys.P2x03SIP
precise pin header 2x3pin, straight, r.2.54mm, for PCB turned contacts, gold plated, h=7.4mm
Parameters
| Number of pins: | 2x3 |
| Height [m]: | 4,1mm |
| Manufacturer: | CONNFLY |
| Spatial orientation: | Straight |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: CONNFLY ELECTRONIC
Manufacturer part number:
Case style: Rys.P2x03SIP
Datasheet
In stock:
600 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 600+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2473 | 0,1364 | 0,0907 | 0,0747 | 0,0704 |
Manufacturer:: CONNFLY ELECTRONIC
Manufacturer part number: DS1002-01-2x3V13-JK
Case style: Rys.P2x03SIP
External warehouse:
550 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0704 |
| Number of pins: | 2x3 |
| Height [m]: | 4,1mm |
| Manufacturer: | CONNFLY |
| Spatial orientation: | Straight |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols