DS1002-03-2x7131 CONNFLY Precision socket
Symbol Micros:
P2x07SIP7
Case : Rys.P2x07SIP7
female; precise; 2x7pin, straight, pitch: 2.54mm, THT; turned contacts, round pins; gold plated, h=7.0/10.0mm, eqiv. ZL307-2X7
Parameters
| Number of pins: | 2x7 |
| Height [m]: | 7,0mm |
| Manufacturer: | CONNFLY |
| Spatial orientation: | Straight |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: CONNFLY ELECTRONIC
Manufacturer part number: DS1002-03-2x7131 RoHS
Case style: Rys.P2x07SIP7
Datasheet
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1300 | 0,7502 | 0,6228 | 0,5615 | 0,5379 |
Manufacturer:: CONNFLY ELECTRONIC
Manufacturer part number: DS1002-03-2x7131
Case style: Rys.P2x07SIP7
External warehouse:
1880 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5379 |
| Number of pins: | 2x7 |
| Height [m]: | 7,0mm |
| Manufacturer: | CONNFLY |
| Spatial orientation: | Straight |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols