DS1002-03-2x16131 CONNFLY Precision socket
Symbol Micros:
P2x16SIP7
Case : Rys.P2x16SIP7
female; precise; 2x16pin, straight, pitch: 2.54mm, THT; turned contacts, round pins; gold plated, h=7.0/10.0mm, eqiv. ZL307-2X16
Parameters
| Number of pins: | 2x16 |
| Height [m]: | 7,0mm |
| Manufacturer: | CONNFLY |
| Spatial orientation: | Straight |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: CONNFLY ELECTRONIC
Manufacturer part number: DS1002-03-2x16-131 RoHS
Case style: Rys.P2x16SIP7
Datasheet
In stock:
30 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,8778 | 1,4980 | 1,2810 | 1,1512 | 1,1041 |
Manufacturer:: CONNFLY ELECTRONIC
Manufacturer part number: DS1002-03-2x16131
Case style: Rys.P2x16SIP7
External warehouse:
1930 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1041 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-21
Quantity of pcs.: 150
| Number of pins: | 2x16 |
| Height [m]: | 7,0mm |
| Manufacturer: | CONNFLY |
| Spatial orientation: | Straight |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols