A-32-LC/TT ASSMANN DIL socket
Symbol Micros:
P32 A-32-LC/TT
Case : Rys.P32-A
2x16pin; THT; pitch: 2.54mm; two-sided pressure lamella; row spacing: 15,24mm; contact: tin plated, 1A max, eqiv. DIL32
Parameters
| Number of pins: | 32 |
| Manufacturer: | ASSMANN |
| Width [m]: | 15,24mm |
| Width [mm]: | 15,24mm |
| Current: | 1A |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Type: | DIL |
Manufacturer:: ASSMANN
Manufacturer part number: A-32-LC/TT RoHS
Case style: Rys.P32-A
Datasheet
In stock:
15 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 15+ | 30+ | 150+ | 600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4161 | 0,2421 | 0,2092 | 0,1716 | 0,1596 |
Manufacturer:: AWSW
Manufacturer part number: A 32-LC-TT
Case style: Rys.P32-A
External warehouse:
345 pcs.
| Quantity of pcs. | 15+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2121 |
| Number of pins: | 32 |
| Manufacturer: | ASSMANN |
| Width [m]: | 15,24mm |
| Width [mm]: | 15,24mm |
| Current: | 1A |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Type: | DIL |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols