PCF85163-TD TDSEMIC
Symbol Micros:
UZPCF85163t TDS
Case : SOP08
Clock/Calendar/Timer/Alarm; I2C; Vlow detection; 400kHz; 2,5V~5,5V; -40°C ~ 85°C; Equivalent: PCF85163T/1,518;
Parameters
| Supply voltage range: | 2,5V ~ 5,5V |
| Manufacturer: | TDSEMIC |
| Case: | SOP08 |
| Interface: | I2C |
| Frequency: | 400kHz |
| Time format: | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Supply voltage range: | 2,5V ~ 5,5V |
| Manufacturer: | TDSEMIC |
| Case: | SOP08 |
| Interface: | I2C |
| Frequency: | 400kHz |
| Time format: | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Date format: | YY-MM-DD-dd |
| Integrated circuit type: | RTC |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols