AS4C8M16SA-6TIN Alliance Memory, Inc.
Symbol Micros:
PDAS4C8M16SA-6TIN
Case : TSOP54
IC DRAM 128M PARALLEL 54TSOP (AS4C8M16S-6TIN TSOP54 RoHS MPQ108 OBSOLETE)
Parameters
| Case: | TSOP54 |
| Manufacturer: | Alliance Memory |
| RAM memory: | 8MB |
| Frequency: | 166MHz |
| Supply voltage range: | 3.0~3.6V |
| Architecture: | 16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Case: | TSOP54 |
| Manufacturer: | Alliance Memory |
| RAM memory: | 8MB |
| Frequency: | 166MHz |
| Supply voltage range: | 3.0~3.6V |
| Architecture: | 16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| ADC: | NO |
| CAN interface: | NO |
| DAC: | NO |
| ETHERNET interface: | NO |
| Encryption: | NO |
| SPI interface: | NO |
| TWI (I2C) interface: | NO |
| UART/USART interface: | NO |
| USB interface: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols