24AA256UID-I/SN Microchip
Symbol Micros:
PEE24aa256uidi/sn
Case : SOIC08
EEPROM Serial 2-Wire/I2C 256Kbit(32Kx8) 1.7÷5.5V -40÷85°C
Parameters
| Supply voltage range: | 1,7~5,5V |
| Case: | SOIC08 |
| EEPROM memory: | 32kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24AA256UID-I/SN RoHS
Case style: SOIC08
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 80+ | 320+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,6247 | 1,2063 | 1,0543 | 0,9865 | 0,9561 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24AA256UID-I/SN
Case style: SOIC08
External warehouse:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9561 |
| Supply voltage range: | 1,7~5,5V |
| Case: | SOIC08 |
| EEPROM memory: | 32kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| SPI interface: | NO |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| ADC: | NO |
| CAN interface: | NO |
| DAC: | NO |
| ETHERNET interface: | NO |
| Encryption: | NO |
| UART/USART interface: | NO |
| USB interface: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols