M24C01-RMN6TP
Symbol Micros:
PEE24c01rmn
Case : SOP08
EEPROM Serial-I2C 1K-bit 128 x 8 2.5V/3.3V/5V 8-Pin SO N
Parameters
| Supply voltage range: | 1,8~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 128B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Supply voltage range: | 1,8~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 128B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| ADC: | NO |
| DAC: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols