M24C02-RDW6TP STMicroelectronics
Symbol Micros:
PEE24c02rdw6
Case : TSSOP08
EEPROM Serial-I2C 2K-bit 256 x 8 2.5V/3.3V/5V 8-Pin TSSOP T/R M24C02-RDW6TP
Parameters
| Supply voltage range: | 1,8~5,5V |
| Case: | TSSOP08 |
| EEPROM memory: | 256B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M24C02-RDW6TP RoHS
Case style: TSSOP08 t/r
Datasheet
In stock:
7 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 15+ | 68+ | 340+ | 1632+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2505 | 0,1427 | 0,1080 | 0,0950 | 0,0907 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M24C02-RDW6TP
Case style: TSSOP08
External warehouse:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 8000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0907 |
| Supply voltage range: | 1,8~5,5V |
| Case: | TSSOP08 |
| EEPROM memory: | 256B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| SPI interface: | NO |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| ADC: | NO |
| CAN interface: | NO |
| DAC: | NO |
| ETHERNET interface: | NO |
| Encryption: | NO |
| UART/USART interface: | NO |
| USB interface: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols