M24C02-RMN6TP
Symbol Micros:
PEE24c02rmn6t
Case : SOP08
Serial EEPROM, 2-Wire/I2C, 2kbit (256 x 8bit), 1.8÷5.5V, -40÷85°C EQUIVALENT: M24C02-RMN6P M24C02-RMN6T M24C02-RMN6TP
Parameters
| Supply voltage range: | 1.8÷5.5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 256B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M24C02-RMN6TP RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2552 | 0,1413 | 0,0936 | 0,0782 | 0,0730 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M24C02-RMN6P
Case style: SOP08
External warehouse:
11547 pcs.
| Quantity of pcs. | 5700+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0730 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M24C02-RMN6TP
Case style: SOP08
External warehouse:
152500 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0730 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M24C02-RMN6P
Case style: SOP08
External warehouse:
9830 pcs.
| Quantity of pcs. | 1800+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0730 |
| Supply voltage range: | 1.8÷5.5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 256B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols