AT24C16C-SSHM-B
Symbol Micros:
PEE24c16n-10su2.7
Case : SOP08
Serial EEPROM, 2-Wire/I2C, 16Kbit (2k x 8bit), 1.8÷5.5V, -40÷85°C AT24C16N-10SC AT24C16AN-10SU-2.7 AT24C16C-SSHM-T(T&R) AT24C16BN-SH-B; 24C16C-SSHM-B;
Parameters
| Supply voltage range: | 1.8÷5.5V |
| EEPROM memory: | 2kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| ADC: | NO |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: AT24C16C-SSHM-T RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
300 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 300+ | 900+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6511 | 0,4128 | 0,3256 | 0,2902 | 0,2831 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: AT24C16C-SSHM-B
Case style: SOP08
External warehouse:
800 pcs.
| Quantity of pcs. | 600+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2831 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: AT24C16C-SSHM-T
Case style: SOP08
External warehouse:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2831 |
| Supply voltage range: | 1.8÷5.5V |
| EEPROM memory: | 2kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| ADC: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols