AT24CM01-SSHD
Symbol Micros:
PEE24cm01-sshd
Case : SOP08
EEPROM Serial-I2C 1M-bit 128K x 8 3.3V/5V AT24CM01-SSHD-B, AT24CM01-SSHD-T; Replacement for AT24C1024BN-SH25
Parameters
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 128kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 1,000MHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: AT24CM01-SSHD-B RoHS 2GD
Case style: SOP08
Datasheet
In stock:
675 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,4430 | 1,8772 | 1,6668 | 1,5593 | 1,5266 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: AT24CM01-SSHD-B
Case style: SOP08
External warehouse:
136 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5266 |
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 128kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 1,000MHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols