24FC256-I/SN Microchip
Symbol Micros:
PEE24fc256i/sn
Case : SOIC08
Serial EEPROM; 2-Wire/I2C; 256Kbit (32k x 8bit); 1.7V~5.5V; -40°C~85°C; Substitute: 24FC256T-I/SN
Parameters
| Supply voltage range: | 1,7~5,5V |
| Case: | SOIC08 |
| EEPROM memory: | 32kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 1,000MHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24FC256-I/SN RoHS
Case style: SOIC08
Datasheet
In stock:
50 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5406 | 1,0800 | 0,9164 | 0,8393 | 0,8112 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24FC256-I/SN
Case style: SOIC08
External warehouse:
490 pcs.
| Quantity of pcs. | 300+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8112 |
| Supply voltage range: | 1,7~5,5V |
| Case: | SOIC08 |
| EEPROM memory: | 32kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 1,000MHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols