24LC256-I/SN
Symbol Micros:
PEE24lc256i/sn
Case : SOP08
Serial EEPROM, 2-Wire/I2C, 256Kbit (32k x 8bit), 2.5÷5.5V, -40÷85°C Possible substitute: FM24L256-G, FM24W256-G
Parameters
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 32kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24LC256T-I/SN RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
245 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1843 | 0,7832 | 0,6464 | 0,5827 | 0,5638 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24LC256-I/SN
Case style: SOP08
External warehouse:
71 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5638 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24LC256-I/SN
Case style: SOP08
External warehouse:
11550 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8700 |
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 32kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| ADC: | NO |
| DAC: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols