24LC64-I/MS
Symbol Micros:
PEE24lc64i/ms
Case : MSOP08
Serial EEPROM, 2-Wire/I2C, 64Kbit (8k x 8bit), 2.5÷5.5V, -40÷85°C
Parameters
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | MSOP08 |
| EEPROM memory: | 8kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24LC64-I/MS RoHS
Case style: MSOP08
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9351 | 0,5938 | 0,4676 | 0,4255 | 0,4068 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 24LC64-I/MS
Case style: MSOP08
External warehouse:
560 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4068 |
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | MSOP08 |
| EEPROM memory: | 8kB |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 400kHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols