93C56C-I/P
Symbol Micros:
PEE93c56c-i/p
Case : PDIP08
8/16-bit Memory IC; 256B-EE; 4,5~5,5V; 2MHz; -40÷85°C;
Parameters
| Supply voltage range: | 4,5~5,5V |
| Case: | PDIP08 |
| EEPROM memory: | 256B |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 2,000MHz |
| Architecture: | 8/16-bit |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 93C56C-I/P RoHS
Case style: PDIP08
Datasheet
In stock:
40 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 60+ | 300+ | 900+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7916 | 0,5018 | 0,3887 | 0,3534 | 0,3440 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: 93C56C-I/P
Case style: PDIP08
External warehouse:
270 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3936 |
| Supply voltage range: | 4,5~5,5V |
| Case: | PDIP08 |
| EEPROM memory: | 256B |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Frequency: | 2,000MHz |
| Architecture: | 8/16-bit |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols