M93C56-WMN6P
Symbol Micros:
PEE93c56wmn6
Case : SOP08
Serial EEPROM, 3-Wire/Microwire, 2Kbit (256x8b / 128x16b), 2.5÷5.5V, -40÷85°C
Parameters
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 256B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 2,000MHz |
| Architecture: | 8/16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M93C56-WMN6P RoHS
Case style: SOP08
Datasheet
In stock:
405 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3704 | 0,2041 | 0,1604 | 0,1486 | 0,1425 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M93C56-WMN6P
Case style: SOP08
External warehouse:
3227 pcs.
| Quantity of pcs. | 1400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1425 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M93C56-WMN6TP
Case style: SOP08
External warehouse:
17500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1425 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M93C56-WMN6P
Case style: SOP08
External warehouse:
4786 pcs.
| Quantity of pcs. | 4200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1425 |
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 256B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 2,000MHz |
| Architecture: | 8/16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| SPI interface: | NO |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| CAN interface: | NO |
| ETHERNET interface: | NO |
| Encryption: | NO |
| UART/USART interface: | NO |
| USB interface: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols