M93C66-WMN6P
Symbol Micros:
PEE93c66wmn6
Case : SOP08
8/16-bit Memory IC; 512B-EE; 2,5~5,5V; 2MHz; -40÷85°C; M93C66-WMN6TP; M93C66-WMN6P;
Parameters
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 512B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 2,000MHz |
| Architecture: | 8/16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M93C66-WMN6P RoHS
Case style: SOP08
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2568 | 0,1374 | 0,1070 | 0,0968 | 0,0933 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M93C66-WMN6TP RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
2500 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2568 | 0,1374 | 0,1070 | 0,0968 | 0,0933 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M93C66-WMN6P
Case style: SOP08
External warehouse:
1350 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1523 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M93C66-WMN6P
Case style: SOP08
External warehouse:
26080 pcs.
| Quantity of pcs. | 3700+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0956 |
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 512B |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 2,000MHz |
| Architecture: | 8/16-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols