M95640-WMN6P
Symbol Micros:
PEE95640wmn6
Case : SOP08
Serial EEPROM, 3-Wire/SPI, 64Kbit (8k x 8bit), 2.5÷5.5V, -40÷85°C Equivalent: M95640-WMN6TP
Parameters
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 8kB |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 16,000MHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M95640-WMN6P RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3592 | 0,2348 | 0,1684 | 0,1472 | 0,1381 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M95640-WMN6P
Case style: SOP08
External warehouse:
2485 pcs.
| Quantity of pcs. | 900+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1421 |
| Supply voltage range: | 2,5~5,5V |
| Case: | SOP08 |
| EEPROM memory: | 8kB |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Frequency: | 16,000MHz |
| Architecture: | 8-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| ADC: | NO |
| DAC: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols