PIC18F26K80-I/MM
Symbol Micros: PIC18f26k80i/mm
Contractor Symbol:
Case : QFN-28S(6x6-0.65)
8-bit MCU; 64kB-FLASH; 1kB-EEPROM; 3,6kB-SRAM; 24 I/O; 1,8V~5,5V; 64MHz; A/D; USART; SPI; TWI; CAN; -40°C ~ 85°C; Equivalent: PIC18F26K80T-I/MM;
Parameters
Case: QFN-28S(6x6-0.65)
RAM memory: 3,6kB
Number of I/O: 24
Supply voltage range: 1,8V~5,5V
FLASH memory: 64kB
Frequency: 64,0000MHz
EEPROM memory: 1kB
In stock:
5 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 10+ 30+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
5
RAM memory: 3,6kB
Number of I/O: 24
FLASH memory: 64kB
Frequency: 64,0000MHz
EEPROM memory: 1kB
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C