M64Y202KB40 Vishay Trimmer
Symbol Micros: PO M64Y202KB40
Contractor Symbol:
Case : Rys.M64Y
Multiturn cermet trimmer; 2kR; 23 turns; THT; 3296Y(Bourns) = 64Y(Spectrol/Vishay) = 67Y(BI-Tech) 9.8x9.7x5mm; power: 0.5W; tolerance: ±10%; 100ppm/°C; operating temperature: -55÷155°C
Parameters
Resistance: 2,0 kOhm
Dimensions: 9,8x5,0x9,70mm
Manufacturer: VISHAY
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C
Number of rotations: 23
Characteristic: Linear
IP rating: IP67
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: M64Y202KB40 RoHS Case style: Rys.M64Y Datasheet
In stock:
198 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
100/200
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: M64Y202KB40 Case style: Rys.M64Y
External warehouse:
113 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Resistance: 2,0 kOhm
Dimensions: 9,8x5,0x9,70mm
Manufacturer: VISHAY
Number of rotations: 23
Characteristic: Linear
IP rating: IP67
Kind of potentiometer: Multi-turn
Power: 0,5W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Tolerance: 10%