T63XB223KT20 Vishay Trimmer
Symbol Micros: PO T63XB223KT20
Contractor Symbol:
Case : Rys.T63XB
Multiturn cermet trimmer; 22kR; 15 turns; THT; 6.8x6.8x5mm; power: 250mW; tolerance: 10%; 100ppm/°C; r=2,5mm; operating temperature: -55÷155°C; IP67
Parameters
Resistance: 22 kOhm
Dimensions: 6.8x6.8x5mm
Characteristic: Linear
IP rating: IP67
Kind of potentiometer: Multi-turn
Manufacturer: VISHAY
Mounting: THT
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: T63XB223KT20 Case style: Rys.T63XB
External warehouse:
240 pcs.
Quantity of pcs. 10+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
10
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Resistance: 22 kOhm
Dimensions: 6.8x6.8x5mm
Characteristic: Linear
IP rating: IP67
Manufacturer: VISHAY
Mounting: THT
Number of rotations: 15
Operating temperature (range): -55°C ~ 155°C
Power: 0,25W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Terminal pitch: 2,5mm
Tolerance: 10%