CK1052 LORLIN Switch
Symbol Micros:
PRZ CK1052
Case : Rys.CK1052
Rotary switch; stable positions: 3x30°, shaft diameter 6mm, shaft length 50mm, thread M10x0,75 PCB; switching torque 8.6Ncm; switching method BBM (non-shorting)
Parameters
| Manufacturer: | LORLIN |
| Leads: | For PCB |
| Mounting thread: | M10x0,75 |
| Shaft diameter: | 6mm |
| Shaft length: | 50mm |
| Type of switch: | Rotary |
Manufacturer:: LORLIN
Manufacturer part number: CK1052 RoHS
Case style: Rys.CK1052
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,6149 | 3,1097 | 2,9113 | 2,8051 | 2,7815 |
Manufacturer:: LORLIN
Manufacturer part number: CK-1052
Case style: Rys.CK1052
External warehouse:
945 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,7815 |
| Manufacturer: | LORLIN |
| Leads: | For PCB |
| Mounting thread: | M10x0,75 |
| Shaft diameter: | 6mm |
| Shaft length: | 50mm |
| Type of switch: | Rotary |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols