D6C90F1LFS C&K Switch
Symbol Micros:
PRZ D6C90F1LFS
Case : Rys.D6C90F1LFS
14,8x12mm; 1,3N; THT; black colour; 32VDC; 0.1A; 3VA; contact resistance: 100MR; operating temperature: -20~85°C
Parameters
| Contacts rating: | 32VDC 0.1A |
| Button colour: | Black |
| Switching method: | ON-(OFF) |
| Operating temperature (range): | -20°C ~ 85°C |
| Manufacturer: | C&K |
| Backlight colour: | None |
| Button shape: | Round |
| Contacts rating: | 32VDC 0.1A |
| Button colour: | Black |
| Switching method: | ON-(OFF) |
| Operating temperature (range): | -20°C ~ 85°C |
| Manufacturer: | C&K |
| Backlight colour: | None |
| Button shape: | Round |
| Illumination: | None |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols