DIS01G01 SAB Dip-switch
Symbol Micros:
PRZ DipICs01
Case : Rys.dswICs1
1 contact, SMD; pitch: 2,54mm; black colour; pad spacing 9.8mm; gold plating 3u"; height 3.20mm + knob 0.7mm eqiv. APEM IKD, ITT CK SDA, CTS 219, DIP DM, ECE EAD, KE DSIC, RS RM
Parameters
| Overall length: | 2,98mm |
| Number of sections: | 1 |
| Manufacturer: | SAB |
| Colour: | Black |
| Mechanical durability: | 5000 cycles |
| Type of slider: | Raised |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: DIPTRONICS
Manufacturer part number: DM-01-V RoHS
Case style: Rys.dswICs1
In stock:
118 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 25+ | 130+ | 520+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1404 | 0,7579 | 0,6163 | 0,5620 | 0,5431 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-25
Quantity of pcs.: 1500
| Overall length: | 2,98mm |
| Number of sections: | 1 |
| Manufacturer: | SAB |
| Colour: | Black |
| Mechanical durability: | 5000 cycles |
| Type of slider: | Raised |
| Mounting: | SMD |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols