DIS04G01 SAB Dip-switch
Symbol Micros:
PRZ DipICs04
Case : Rys.dswICs4
4 contacts, SMD; pitch: 2,54mm; black colour; pad spacing 9.8mm; gold plating 3u"; height 3.20mm + knob 0.7mm eqiv. APEM IKD, ITT CK SDA, CTS 219, DIP DM, ECE EAD, KE DSIC, RS RM
Parameters
| Overall length: | 10,60mm |
| Number of sections: | 4 |
| Manufacturer: | SAB |
| Colour: | Black |
| Mechanical durability: | 5000 cycles |
| Type of slider: | Raised |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: SAB
Manufacturer part number: DIS04G01-R RoHS
Case style: Rys.dswICs4
In stock:
480 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0822 | 0,7207 | 0,5954 | 0,5364 | 0,5151 |
Manufacturer:: DIPTRONICS
Manufacturer part number: DM-04-V-T/R
Case style: Rys.dswICs4
External warehouse:
11900 pcs.
| Quantity of pcs. | 700+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5151 |
| Overall length: | 10,60mm |
| Number of sections: | 4 |
| Manufacturer: | SAB |
| Colour: | Black |
| Mechanical durability: | 5000 cycles |
| Type of slider: | Raised |
| Mounting: | SMD |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols