DTSM-32N-V-T/R DIPTRONICS Tact switch
Symbol Micros:
PRZ DTSM-32N-V-T/R
Case : rys.DTSM-32N-V-T/R
3,5x6mm H=5mm, 12V DC, 50 mA, life 500000 cycles, travel 0.35c0.1mm SMD, operating force 160c50gf
Parameters
| Dimensions: | 3,5x6,0mm |
| Height [m]: | 5,0mm |
| Operating Force [gF]: | 160gF |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Mechanical durability: | 50000 cycles |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: DIPTRONICS
Manufacturer part number: DTSM-32N-V-T/R RoHS
Case style: rys.DTSM-32N-V-T/R
Datasheet
In stock:
1006 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 300+ | 1600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2633 | 0,1688 | 0,1190 | 0,1011 | 0,0959 |
Manufacturer:: DIPTRONICS
Manufacturer part number: DTSM-32N-V-T/R
Case style: rys.DTSM-32N-V-T/R
External warehouse:
600 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1088 |
| Dimensions: | 3,5x6,0mm |
| Height [m]: | 5,0mm |
| Operating Force [gF]: | 160gF |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Mechanical durability: | 50000 cycles |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols