DTSM-65N-V-T/R DIPTRONICS Tact switch
Symbol Micros:
PRZ DTSM-65N-V-T/R
Case : rys.DTSM-65N-V-T/R
6.2x6.2mm H=9.5mm, 12V DC, 50 mA, life 100000 cycles, travel 0.25c0.1mm SMD, operating force 160c50gf, taped
Parameters
| Dimensions: | 6,2x6,2mm |
| Height [m]: | 9,5mm |
| Operating Force [gF]: | 260gF |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Mechanical durability: | 100000 cycles |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: DIPTRONICS
Manufacturer part number: DTSM-65N-V-T/R RoHS
Case style: rys.DTSM-65N-V-T/R
Datasheet
In stock:
107 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 380+ | 1900+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2568 | 0,1369 | 0,1065 | 0,0975 | 0,0933 |
Manufacturer:: DIPTRONICS
Manufacturer part number: DTSM-65N-V-T/R
Case style: rys.DTSM-65N-V-T/R
External warehouse:
4370 pcs.
| Quantity of pcs. | 190+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1094 |
Manufacturer:: DIPTRONICS
Manufacturer part number: DTSM-65N-V-T/R
Case style: rys.DTSM-65N-V-T/R
External warehouse:
105260 pcs.
| Quantity of pcs. | 1140+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1328 |
Manufacturer:: DIPTRONICS
Manufacturer part number: DTSM-65N-V-T/R
Case style: rys.DTSM-65N-V-T/R
External warehouse:
366700 pcs.
| Quantity of pcs. | 380+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0933 |
| Dimensions: | 6,2x6,2mm |
| Height [m]: | 9,5mm |
| Operating Force [gF]: | 260gF |
| Manufacturer: | DIPTRONICS |
| Mechanical durability: | 100000 cycles |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols