EVPAA202K PANASONIC Tact switch
Symbol Micros:
PRZ EVPAA202K
Case : Rys.EVPAA202K
2,9x3,5x1,4mm; SMD; height: 1,7mm; 200000 cykli; 160gF;
Parameters
| Dimensions: | 2,9x3,5x1,4mm |
| Height [m]: | 1,7mm |
| Operating Force [gF]: | 160gF |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Mechanical durability: | 200000 cycles |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EVPAA202K RoHS
Case style: Rys.EVPAA202K
Datasheet
In stock:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7000 | 0,4431 | 0,3488 | 0,3182 | 0,3040 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EVPAA202K
Case style: Rys.EVPAA202K
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3040 |
| Dimensions: | 2,9x3,5x1,4mm |
| Height [m]: | 1,7mm |
| Operating Force [gF]: | 160gF |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Mechanical durability: | 200000 cycles |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols