RS123-11C6b; rocker switch;
Symbol Micros:
PRZ Rs123-11c6b
Case : Rys.RS123-11C6b
open cont. in non-actuated state; (ON)-OFF-(ON); cap colour: black; SPDT; 3P; 20A 125VAC; 15A 250VAC; 35A 12VAC; endurance: 10000 cycles; ambient temperature: -25°C+85°C
Parameters
| Contacts rating: | 15A 250V 35A 12V |
| Key button colour: | Black |
| Contacts configuration: | SPDT |
| Switching method: | (ON)-OFF-(ON) |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
| Body colour: | Black |
| Manufacturer: | N/A |
| Contacts rating: | 15A 250V 35A 12V |
| Key button colour: | Black |
| Contacts configuration: | SPDT |
| Switching method: | (ON)-OFF-(ON) |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
| Body colour: | Black |
| Manufacturer: | N/A |
| Accessories type: | N/A |
| Type of switch: | Rocker |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols