Indicator LED WW08FWO12/C 4
Symbol Micros: PRZ WW08FWO12/C 4
Contractor Symbol:
Case : Rys.WW08FWO12/C 4
8mm; flat head; brass; wires 20cm; illuminated LED 12V; orange battery mark; IP65; 20mA; 12V; electrical life: 80,000h
Parameters
Operating voltage: 12V
Diameter [m]: 8mm
LED colours: Orange
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Wires
Ambient temperature: -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number:   Case style: Rys.WW08FWO12/C 4
In stock:
13 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Operating voltage: 12V
Diameter [m]: 8mm
LED colours: Orange
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Wires
Cable length: 20cm
Operating current: 20mA