Indicator LED WW08FWY12/C
Symbol Micros: PRZ WW08FWY12/C
Contractor Symbol:
Case : Rys.WW08FWY12/C
8mm; flat head; brass; wires 20cm; illuminated LED 12V; yellow; IP65; 15mA; 12V; electrical life: 80,000h
Parameters
Operating voltage: 12V
Diameter [m]: 8mm
LED colours: Yellow
Leads: Wires
Ambient temperature: -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number:   Case style: Rys.WW08FWY12/C
In stock:
14 pcs.
50
Operating voltage: 12V
Diameter [m]: 8mm
LED colours: Yellow
Leads: Wires
Cable length: 20cm
Operating current: 15mA