Indicator LED WW08HRY12/C
Symbol Micros: PRZ WW08HRY12/C
Contractor Symbol:
Case : Rys.WW08HRY12/C
8mm; high round; brass; pin terminals; illuminated LED 12V; yellow; IP65; 15mA; 12V; electrical life: 60,000h
Parameters
Operating voltage: 12V
Diameter [m]: 8mm
LED colours: Yellow
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Connectors
Ambient temperature: -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number:   Case style: Rys.WW08HRY12/C
In stock:
43 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 400+
Add to comparison tool
Packaging:
100
Operating voltage: 12V
Diameter [m]: 8mm
LED colours: Yellow
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Connectors
Operating current: 15mA