Indicator LED WW08HWY24/C
Symbol Micros: PRZ WW08HWY24/C
Contractor Symbol:
Case : Rys.WW08HWY24/C
8mm; high round; brass; wires 20cm; illuminated LED 24V; yellow; IP65; 20mA; 24V; electrical life: 80,000h
Parameters
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 8mm
LED colours: Yellow
Leads: Wires
Ambient temperature: -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: FILN Manufacturer part number:   Case style: Rys.WW08HWY24/C
In stock:
60 pcs.
50
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 8mm
LED colours: Yellow
Leads: Wires
Cable length: 20cm
Operating current: 20mA