Indicator LED WW12FSR24/C
Symbol Micros: PRZ WW12FSR24/C
Contractor Symbol:
Case : Rys.WW12FSR24/C
12mm; flat head; brass; screw terminal; illuminated LED 24V; red; IP65; 15mA; 24V; electrical life: 80,000h
Parameters
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 12mm
LED colours: Red
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Screw-on
Ambient temperature: -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number:   Case style: Rys.WW12FSR24/C
In stock:
2 pcs.
50
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 12mm
LED colours: Red
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Screw-on
Operating current: 15mA