Indicator LED WW12FSW24/C
Symbol Micros: PRZ WW12FSW24/C
Contractor Symbol:
Case : Rys.WW12FSW24/C
12mm; flat head; brass; screw terminal; illuminated LED 24V; white IP65; 15mA; 24V; electrical life: 80,000h
Parameters
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 12mm
LED colours: White
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Screw-on
Ambient temperature: -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number:   Case style: Rys.WW12FSW24/C
In stock:
42 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 12mm
LED colours: White
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Screw-on
Operating current: 15mA