Indicator LED WW14CRR24/C
Symbol Micros: PRZ WW14CRR24/C
Contractor Symbol:
Case : Rys.WW14CRR24/C
14mm; concave head; brass; pin terminals; illuminated LED 24V; red; IP65; 20mA; 24V; electrical life: 80,000h
Parameters
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 14mm
LED colours: Red
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Connectors
Ambient temperature: -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: FILN Manufacturer part number:   Case style: Rys.WW14CRR24/C
In stock:
50 pcs.
50
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 14mm
LED colours: Red
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Connectors
Operating current: 20mA