Indicator LED WW14CRY24/C
Symbol Micros: PRZ WW14CRY24/C
Contractor Symbol:
Case : Rys.WW14CRY24/C
14mm; concave head; brass; pin terminals; illuminated LED 24V; yellow; IP65; 20mA; 24V; electrical life: 80,000h
Parameters
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 14mm
LED colours: Yellow
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Connectors
Ambient temperature: -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number:   Case style: Rys.WW14CRY24/C
In stock:
8 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Operating voltage: 24V
Diameter [m]: 14mm
LED colours: Yellow
Body plating: Chrome
IP rating: IP65
Leads: Connectors
Operating current: 20mA