AS6C3216A-55TIN Alliance Memory, Inc.
Symbol Micros:
PSAS6C3216A-55TIN
Case : TSOP48
IC SRAM 32M PARALLEL 48TSOP I SRAM - Asynchronous 32Mb (2M x 16) 2.7V-3.6V -40+85°C 48-TSOP I
Parameters
| Case: | TSOP48 |
| Supply voltage range: | 2,7V ~ 3,6V |
| RAM memory: | 2MB |
| Manufacturer: | Alliance Memory |
| Architecture: | 16-bit |
| ETHERNET interface: | N/A |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Case: | TSOP48 |
| Supply voltage range: | 2,7V ~ 3,6V |
| RAM memory: | 2MB |
| Manufacturer: | Alliance Memory |
| Architecture: | 16-bit |
| ETHERNET interface: | N/A |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| USB interface: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols