Thick film chip resistor; smd; 2010; 1MR
Symbol Micros:
R10SM001.00j 0.75W
Case : smd2010
Thick film chip resistor; smd; 2010; 1MR; 5%; 0.75W; 100ppm/°C; operating temperature: -55°C~155°C
Parameters
| Resistance: | 1 MOhm |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Power: | 0,75W |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 2010 cal |
| Case: | 5025 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
Manufacturer:: THUNDER
Manufacturer part number: RC2010JR-071ML RoHS
Case style: smd2010
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0678 | 0,0259 | 0,0148 | 0,0108 | 0,0097 |
| Resistance: | 1 MOhm |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Power: | 0,75W |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 2010 cal |
| Case: | 5025 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
| Temperature coefficient: | 100ppm/°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols