Thick film chip resistor smd; 0603; 0.56R;
Symbol Micros:
R2S0000.56f
Case : smd0402
Thick film chip resistor smd; 0603; 0.56R; 1%; 0.063W; operating temperature: -55°C~155°C
Parameters
| Power: | 0,063W |
| Resistance: | 0,56 Ohm |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Case: | 0603 cal |
| Case: | 1608 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
| Mounting: | SMD |
| Power: | 0,063W |
| Resistance: | 0,56 Ohm |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Case: | 0603 cal |
| Case: | 1608 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
| Mounting: | SMD |
| Temperature coefficient: | 200ppm/°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols