Thick film chip resistor; smd; 0402; 100R
Symbol Micros:
R2S0100.00f
Case : smd0402
Thick film chip resistor; smd; 0402; 100R; 1%; 0.063W; operating temperature: -55°C~125°C
Parameters
| Power: | 0,063W |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Manufacturer:: THUNDER
Manufacturer part number: RC0402FR-07100RL RoHS
Case style: smd0402
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ | 1500+ | 10000+ | 20000+ | 100000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0049 | 0,0012 | 0,0006 | 0,0005 | 0,0004 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: RC0402FR-07100RL
Case style: smd0402
External warehouse:
4200 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0065 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: RC0402FR-07100RL
Case style: smd0402
External warehouse:
120000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0007 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-29
Quantity of pcs.: 300000
| Power: | 0,063W |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols