Thick film chip resistor smd; 0603; 100R;
Symbol Micros:
R3S0100.00f
Case : smd0603
Thick film chip resistor smd; 0603; 100R; 1%; 0.1W; operating temperature: -55°C~125°C
Parameters
| Power: | 0,1W |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Case: | 0603 cal |
| Case: | 1608 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: CRCW0603100RFKTABC RoHS
Case style: smd0603
In stock:
4298 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ | 300+ | 1000+ | 5000+ | 25000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0093 | 0,0041 | 0,0021 | 0,0012 | 0,0010 |
Manufacturer:: THUNDER
Manufacturer part number: RC0603FR-07100RL RoHS
Case style: smd0603
In stock:
145900 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ | 300+ | 1000+ | 5000+ | 30000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0070 | 0,0031 | 0,0015 | 0,0008 | 0,0007 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: CRCW0603100RFKTABC
Case style: smd0603
External warehouse:
125000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0010 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-15
Quantity of pcs.: 300000
| Power: | 0,1W |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Case: | 0603 cal |
| Case: | 1608 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols