Thick film chip resistor smd; 0603; 47kR;
Symbol Micros:
R3SK047.00b AUTO
Case : smd0603
Thick film chip resistor smd; 0603; 47kR; 0.1%; 0.1W; Automotive; AEC-Q200; operating temperature: -55°C~155°C
Parameters
| Power: | 0,1W |
| Resistance: | 47 kOhm |
| Tolerance [%]: | 0,1% |
| Case: | 0603 cal |
| Case: | 1608 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: ERA3AEB473V
Case style: smd0603
External warehouse:
16400 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0329 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: ERA3AEB473V
Case style: smd0603
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0222 |
| Power: | 0,1W |
| Resistance: | 47 kOhm |
| Tolerance [%]: | 0,1% |
| Case: | 0603 cal |
| Case: | 1608 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols