Thick film chip resistor; smd; 0805; 1kR
Symbol Micros:
R5SK001.00b
Case : smd0805
Thick film chip resistor; smd; 0805; 1kR; 0.1%; 0.125W; 50ppm/°C; operating temperature: -55°C~125°C
Parameters
| Power: | 125mW |
| Resistance: | 1,0 kOhm |
| Tolerance [%]: | 0,1% |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 cal |
| Case: | 2012 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: RT0805BRD071KL RoHS
Case style: smd0805
In stock:
385 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1274 | 0,0489 | 0,0276 | 0,0227 | 0,0213 |
Manufacturer:: THUNDER
Manufacturer part number: RT0805BRD071KL RoHS
Case style: smd0805
Datasheet
In stock:
860 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1391 | 0,0533 | 0,0299 | 0,0248 | 0,0232 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: RT0805BRD071KL
Case style: smd0805
External warehouse:
235000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0269 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-15
Quantity of pcs.: 5000
| Power: | 125mW |
| Resistance: | 1,0 kOhm |
| Tolerance [%]: | 0,1% |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 cal |
| Case: | 2012 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Temperature coefficient: | 50ppm/°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols