Thick film chip resistor; smd; 0805; 2.2kR
Symbol Micros:
R5SK002.20f AUTO
Case : smd0805
Thick film chip resistor; smd; 0805; 2.2kR; 1%; 0.25W; Automotive; AEC-Q200; operating temperature: -55°C~155°C
Parameters
| Power: | 0,25W |
| Resistance: | 2,2 kOhm |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 cal |
| Case: | 2012 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: CRCW08052K20FKEA
Case style: smd0805
External warehouse:
25000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0055 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: CRCW08052K20FKEA
Case style: smd0805
External warehouse:
940000 pcs.
| Quantity of pcs. | 40000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0034 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: CRCW08052K20FKEA
Case style: smd0805
External warehouse:
595000 pcs.
| Quantity of pcs. | 60000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0021 |
| Power: | 0,25W |
| Resistance: | 2,2 kOhm |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 cal |
| Case: | 2012 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols