Thick film chip resistor; smd; 0805; 100kR
Symbol Micros:
R5SK100.00b
Case : smd0805
Thick film chip resistor; smd; 0805; 100kR; 0.1%; 0.125W; operating temperature: -55°C~125°C
Parameters
| Power: | 125mW |
| Resistance: | 100 kOhm |
| Tolerance [%]: | 0,1% |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 cal |
| Case: | 2012 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: RT0805BRD07100KL
Case style: smd0805
External warehouse:
260000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0171 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: RT0805BRD07100KL
Case style: smd0805
External warehouse:
350000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0269 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-15
Quantity of pcs.: 20000
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-07
Quantity of pcs.: 10000
| Power: | 125mW |
| Resistance: | 100 kOhm |
| Tolerance [%]: | 0,1% |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 cal |
| Case: | 2012 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols