R82DC3680AA60K Kemet Capacitor
Symbol Micros: KMKT680/ 63k5 KEMET
Contractor Symbol:
Case : Rys.R82
Metallized poliester film capacitor; MKT; 680nF; 63V; 10%; r=5mm; bulk; operating temperature: -55°C ~105°C; equivalent: R82DC3680DQ60K
Parameters
Capacitance: 680nF
Operating voltage: 63V
Terminal pitch [m]: 5,0mm
Manufacturer: KEMET
Operating temperature (range): -55°C ~ 105°C
Type of packaging: Bulk
Tolerance [%]: 10%
Manufacturer:: ARCOL Manufacturer part number: R82DC3680AA60K Case style: Rys.R82
External warehouse:
4000 pcs.
Quantity of pcs. 100+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
100
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Capacitance: 680nF
Operating voltage: 63V
Terminal pitch [m]: 5,0mm
Manufacturer: KEMET
Type of packaging: Bulk
Tolerance [%]: 10%