R82EC1470DQ50J Kemet Capacitor
Symbol Micros:
KMKT 4.7/100j5 A KEMET
Case : Rys.R82
Metallized poliester film capacitor; MKT; 4.7nF; 100V; 5%; r=5mm; ammo; operating temperature: -55°C ~105°C; equivalents: KMKT 4.7/100j5; R82EC1470AA50J
Parameters
| Capacitance: | 4,7nF |
| Operating voltage: | 100V |
| Terminal pitch [m]: | 5,0mm |
| Manufacturer: | KEMET |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Type of packaging: | Ammo |
| Tolerance [%]: | 5% |
Manufacturer:: KEMET
Manufacturer part number: R82EC1470DQ50J RoHS
Case style: Rys.R82
Datasheet
In stock:
3500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2006 | 0,1013 | 0,0610 | 0,0483 | 0,0445 |
Manufacturer:: KEMET
Manufacturer part number: R82EC1470DQ50J
Case style: Rys.R82
External warehouse:
6804 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0465 |
| Capacitance: | 4,7nF |
| Operating voltage: | 100V |
| Terminal pitch [m]: | 5,0mm |
| Manufacturer: | KEMET |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Type of packaging: | Ammo |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Capacitor type: | Metallized poliester film capacitor (box type) |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols